Opcje na ponad 83k Bitcoin (BTC) wygasają w piątek, 25 września.

 

Szybkie ujęcie:

Ponad 83,000 opcji Bitcoinów wygasa w piątek 25 września.
Ta liczba bije sierpniowy rekord w liczbie 62 tys. opcji BTC
Tak duża liczba wygasających opcji powinna powodować znaczną zmienność
Bitcoin po raz kolejny handluje powyżej 11 tys. dolarów, a wygaśnięcie 83 tys. opcji BTC może spowodować spadek.
Wrzesień powoli dobiega końca, a wraz z nim wygaśnięcie opcji Bitcoin (BTC) w ostatni piątek miesiąca. Według zespołu w Skew, ponad 83,4 tys. opcji na Bitcoin’y wygasają 25 września. Kwota ta jest znacznie wyższa niż zeszłoroczne wygaśnięcie 62.000 opcji BTC.

Drużyna na Unfolded uchwyciła wysoką liczbę opcji Bitcoinów wygasających w przyszłym tygodniu poprzez następujący tweet. Warto zauważyć, że zaznaczyli oni 80k opcji BTC, ale szybki rzut oka na Skew.com pokazuje, że liczba ta wzrosła do 83.4k, jak widać na wykresie, który znajduje się po tweecie.

Ponad 83k opcji Bitcoin (BTC) wygasają w piątek, 25 września 17.

Zrzut ekranu dzięki uprzejmości Skew.com
Duże szanse na zmienność Bitcoinów
Przy tak dużej liczbie opcji na Bitcoin’y wygasających i dodatkowych kontraktach terminowych na Bitcoin’y CME, które wygasają tego samego dnia, można bezpiecznie stwierdzić, że prawdopodobieństwo wzrostu zmienności w przyszłym tygodniu jest bardzo wysokie. W celu określenia kierunku zmienności, dzienny wykres BTC/USDT dostarcza odpowiednich informacji.

Ponad 83k Bitcoin (BTC) Opcje wygasają w piątek, 25 września 18 września.

Na podstawie wykresu BTC/USDT można zaobserwować, co następuje.

Dzienny wolumen transakcji jest zielony, ale malejący.
MACD wyraźnie wskazuje na bycze środowisko dla Bitcoina
Pięćdziesięciodniowa średnia ruchoma (biała) zapewnia znaczny opór przy 11 200 USD.
MIF ma 73 lata, co wskazuje na to, że Bitcoin Code owi może wkrótce zabraknąć gazu, aby pokonać opór w obszarze cenowym 11 200 USD – 11 300 USD.
Wniosek
Podsumowując, rekordowa liczba 83 400 opcji Bitcoinów wygasa w następny piątek, 25 września. Według Skew.com, opcje są sumą tych będących w obrocie na Deribit, LedgerX, Bakkt, OKEx, CME, Bit.com i Huobi.

Tak duża liczba opcji Bitcoin wygasających zwiększa prawdopodobieństwo zmienności BTC w nadchodzącym tygodniu.

Szybkie spojrzenie na codzienny wykres BTC/USDT pokazuje, że Bitcoin jest wyraźnie na byczym terytorium. Jednakże codzienna MIF wskazuje na możliwe wyczerpanie się w kolejnych dniach, z dużym oporem wokół obszaru cenowego 11 200 – 11 300 USD.

Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz Bitcoinu, zaleca się inwestorom i inwestorom, aby podczas handlu BTC na różnych platformach instrumentów pochodnych stosowali odpowiednie stop loss i niską dźwignię.

Comments are disabled